Windows Movie Maker 2021 Ücretsiz İndirme + Bilinmesi Gereken 6 Şey

Özet :

Eskiden Windows 7’de Windows Live Movie Maker olarak bilinen Windows Movie Maker, Microsoft tarafından geliştirilen ücretsiz ancak profesyonel bir video düzenleme yazılımıdır. En iyi ücretsiz video düzenleme yazılımını kullanarak, videoların yanı sıra resimlerle de etkili ve hızlı bir şekilde film oluşturabilir ve ardından bunları daha fazla arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Hızlı navigasyon :

 • Windows Movie Maker İyi mi?
 • Windows Movie Maker Artık İndirilemiyor
 • Videolar ve Resimler Windows Movie Maker’a Nasıl Aktarılır
 • Fade in ve Fade out Efektleri Nasıl Eklenir
 • Windows Movie Maker’da Anlatım Nasıl Eklenir
 • Movie Maker’da Nasıl Özel Ayar Yapabilirim?
 • Sonuç olarak
 • Windows Movie Maker SSS
 • Kullanıcı Yorumları

Microsoft tarafından oluşturulan bir video düzenleme aracı olan Free Windows Movie Maker, Windows kullanıcıları tarafından on yıldır etkin bir şekilde kullanılmaktadır. En popüler video düzenleme araçlarından biri olarak, kullanıcılar video çekmek ve düzenlemek için ücretsiz Movie Maker yazılımını kullanmaktan keyif aldılar. Ancak 10 Ocak 2017’de Microsoft nihayet indirme bağlantısını web sitesinden kaldırdı.

Windows Movie Maker dinlenmeye bırakılmış olsa da, bazı Windows Movie Maker alternatifleri size yardımcı olabilir. Yeni başlayanların kolayca harika videolar oluşturmasına yardımcı olmak için MiniTool Solution Ltd. iyi, ücretsiz bir alternatif geliştirdi – MiniTool MovieMaker. Kullanışlı işlevleri nedeniyle bu aracı kolayca harika videolar yapmak için kullanabilirsiniz. Kendi filmlerinizi yapmak için indirin.

Şimdi, Windows Movie Maker’ı nasıl edinebiliriz? Burada size en iyi ücretsiz video çekme yazılımı hakkında sık sorulan 6 soruyu göstereceğiz.

Windows Movie Maker Herhangi Bir İyi mi?

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, birçok kullanıcının kendilerine “Ücretsiz Windows Movie Maker’ı indirmeye değer mi?” diye sorduğunu görüyoruz. Ücretsiz Movie Maker yazılımını kullanmak için 5 neden listeledik.

Ücretsizdir.

Windows Movie Maker ücretsiz bir video düzenleme yazılımıdır. İnternette bazı Windows Movie Maker alternatifleri bulabilmenize rağmen, çoğu ödeme gerektirir. Bu nedenle, bir bütçeniz varsa, ücretsiz olarak yenemezsiniz.

Kolay.

Video düzenleme konusunda deneyimli değilseniz, Windows Movie Maker sizin için iyi bir seçimdir. Öğrenmesi çok kolay. Oldukça basit ve sezgisel. Ayrıca, bu ücretsiz video düzenleme yazılımı, çalışmak için şaşırtıcı miktarda efekt ve geçiş sunar.

Fotoğraf slayt gösterileri için mükemmel bir araçtır.

Windows Movie Maker, ev filmleri ve fotoğraf slayt gösterileri oluşturmak için tasarlandı. Ücretsiz bir video düzenleme programı için harika temalar, eğlenceli geçişler ve kolayca müzik ekleme yeteneği sunar. Ev sineması meraklısıysanız, Windows Movie Maker sahip olmak için harika bir araçtır.

Birkaç özel efekt sunar.

Ücretsiz video düzenleme yazılımı olan Windows Movie Maker, video çekerken kullanmanız için 130’dan fazla efekt, harika geçişler, başlıklar ve krediler sunar. Bunlar her zaman en profesyonel sonuçları vermese de, onlarla oynamak kesinlikle eğlencelidir.

Çeşitli işletim sistemlerini destekler.

Ücretsiz Windows Movie Maker, kullanımı kolay ve güçlü bir video oluşturma/düzenleme aracı, Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya Windows Server 2008 R2’yi destekler.

Tek kelimeyle, basit, ücretsiz, hızlı ve sezgisel bir video düzenleyici arıyorsanız, ücretsiz Movie Maker yazılımını kullanmayı deneyebilirsiniz.


Windows Movie Maker Artık İndirilemiyor

Ücretsiz Windows Movie Maker, resim ve video koleksiyonlarınızdan kolayca kendi filminizi yapmanızı sağlar. Ancak 2018 itibariyle, en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımı artık Microsoft web sitesinden indirilemiyor.

Microsoft topluluğundan bir örnek – “Slayt gösterileri yapmak için her zaman Windows Live Movie Maker’ı kullandık, ancak yakın zamanda dizüstü bilgisayarlarımızı Windows 10’a güncelledik. Eski sürümü indirmek için Windows Essentials’a gittim, ancak artık desteklenmediğini öğrendim 10 Ocak 2017 itibariyle ve bu nedenle artık indirilemez. Yeni sürüm çıkacak mı? Bunun yerine ne kullanabilirim?”

Şimdi, Windows 10’da ücretsiz Windows Movie Maker’ı nasıl edinebilirim?

Neyse ki, sizin için arşivlenen dosyaların bağlantılarını kaydettik. Windows Movie Maker’ı ücretsiz indirmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki düğmeye tıklamak.

Bu indirme tamamen güvenlidir. %100 Virüssüz ve Casus Yazılımsız Garantili! Dosya yaklaşık 103 MB boyutundadır ve tamamlanması birkaç dakika sürecektir.

VİDEO ÖĞRETİCİ

Bu en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımını MiniTool’dan indirdim ve kendi harika videomu kolayca oluşturmak için kullandım.


Videolar ve Resimler Windows Movie Maker’a Nasıl Aktarılır

Ücretsiz Movie Maker yazılımını indirdikten sonra, onu bir film oluşturmak için kullanmanın zamanı geldi. Ancak, Windows Movie Maker’ı nasıl kullanırız? Hiç şüphe yok ki ilk adım, videolarınızı ve resimlerinizi içe aktarmaktır. Şimdi, soru bunun nasıl yapılabileceğidir. Cevapları bulmak için lütfen okumaya devam edin.

En iyi ücretsiz Movie Maker’ı nasıl kullanacağınızı bilmek ister misiniz?

Genel olarak, dosyaları içe aktarmak için üç seçeneğiniz vardır.

Movie Maker’a nasıl video ve fotoğraf eklerim?

Windows Movie Maker’ı başlatın, Giriş sekmesindeki Ekle grubunda Video ve fotoğraf ekle’yi tıklayın.

Video ve Fotoğraf Ekle iletişim kutusunda, eklemek istediğiniz fotoğrafları veya videoları seçin ve ardından devam etmek için Aç düğmesine tıklayın. Veya videoları ve fotoğrafları doğrudan Windows Gezgini’nden Movie Maker’a da sürükleyebilirsiniz.

Fotoğraf ve videoları kameralardan ve diğer cihazlardan nasıl içe aktarırım?

Kameralardan ve diğer cihazlardan fotoğraf ve video aktarmak istiyorsanız aşağıdaki adımları deneyin.

Cihazınızı PC’nize bağlayın.

Ücretsiz Windows Movie Maker’ı başlatın.

Sol üst köşeden Dosya düğmesine basın ve ardından Cihazdan içe aktar’ı seçin.

“Fotoğraflar ve videolar Fotoğraf Galerisi’ne aktarılacak” mesajını size bildiren bir mesaj görünecektir. Şimdi, daha ileri gitmek için Tamam’ı tıklamanız yeterlidir.

Bir cihazdan her fotoğraf ve video içe aktardığınızda artık bilgilendirilmek istemiyorsanız, “Bu mesajı bir daha gösterme” yazan kutuyu işaretleyebilir ve ardından devam etmek için Tamam’a basabilirsiniz.

İçe aktarmak istediğiniz cihazı seçin ve İçe Aktar’a tıklayın.

Ardından, “Fotoğrafları ve Videoları İçe Aktar” iletişim kutusunu göreceksiniz. Burada iki seçeneğiniz var.

İçe aktarılacak fotoğrafları ve videoları gözden geçirmek, düzenlemek ve belirtmek istiyorsanız, İçe aktarılacak öğeleri gözden geçir, düzenle ve gruplandır’ı ve ardından sonraki adımın İleri’yi tıklatın.

Tüm fotoğrafların içe aktarılmasını istiyorsanız, Tüm yeni öğeleri şimdi içe aktar’a tıklayın ve ardından devam etmek için İçe Aktar düğmesine basın.

Galerimdeki fotoğrafları ve videoları ücretsiz Windows Movie Maker’a nasıl aktarabilirim?

Windows Fotoğraf Galerisi, resimlerinizi basit bir arayüzle kolayca görüntülemenize, organize etmenize ve düzenlemenize izin veren bir Windows uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı içe aktardıktan sonra Fotoğraf Galerisi’nde görünürler. Artık medya dosyalarını fotoğraf galerisinden ücretsiz Windows Movie Maker’a aktarmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Başlat’a tıklayın ve ardından Fotoğraf Galerisi’ni seçin.

Ücretsiz Movie Maker’a göndermek istediğiniz videoları ve fotoğrafları seçin.

Oluştur sekmesine tıklayın ve ardından Film’i seçin.

Seçtiğiniz dosyalar şimdi en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımında yeni bir projede açılacak. Şu anda kendi filminizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Windows Movie Maker’a Müzik nasıl eklenir

Videoları ve resimleri içe aktardıktan sonra, şunu merak ediyor olabilirsiniz:

“Windows 10’da ücretsiz Movie Maker’a nasıl müzik ekleyebilirim?”

Genel olarak, en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımına müzik eklemek çok kolaydır. Ana Sayfa sekmesindeki Müzik ekle düğmesine tıklamanız veya dokunmanız yeterlidir. Ardından, istediğiniz ses dosyalarını seçin ve ardından Aç düğmesine tıklayın. (Desteklenen dosya türleri şunlardır: .WMA, .MP3, .WAV, .M4A, .AIFF ve .AIF.)

Bir şarkı eklediğinizde, varsayılan olarak zaman çizelgesinin başına yerleştirilir. Beğenmezseniz, müziği sağ tıklamanız ve ardından Kaldır’ı seçmeniz yeterlidir.


Fade in ve Fade out Efektleri Nasıl Eklenir

Windows Movie Maker’ın karardığını duymuş olabilirsiniz. Ancak, en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımında solma ve kararma efektlerini nasıl ekleyeceğinizi biliyor musunuz?

Windows Live Movie Maker’da tüm solma efektlerini (siyahtan solma, beyazdan solma, karartma siyaha, karartma beyaza) kullanmak istiyorsanız, Çoklu Efekt seçeneğini kullanmanız gerekir.

Adımlar:

Adım 1. Görsel Efektler’e tıklayın.

Adım 2. Efektler panelindeki açılır oku tıklayın.

Adım 3. Çoklu efektler’i seçin.

Adım 4. Tercih ettiğiniz efektleri seçin, Ekle > Uygula’yı tıklayın.


Windows Movie Maker’da Anlatım Nasıl Eklenir

Bazı kullanıcılar film oluştururken YouTube’u MP3’e dönüştürebilir ve filme ses dosyası ekleyebilir. Öte yandan, birçok kullanıcı filmlerine anlatım eklemek istiyor. Ancak çoğu, Windows Movie Maker’da nasıl anlatım ekleneceğini bilmiyor. Aşağıdaki resimde gerçek bir örnek gösterilmiştir.

Aynı sorunu yaşıyorsanız, bu görevi tamamlamak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

Ana Sayfa sekmesinden Anlatımı Kaydet’e tıklayın.

Kayda başlamak için Kayıt düğmesine tıklayın.

Ücretsiz Windows Movie Maker’a müzik ekleyebilir ve anlatım kaydedebilseniz de, bazı kullanıcılar başka bir ortak sorunla karşılaşabilir: Windows Movie Maker Ses Yok. Ses sorunu yaşıyorsanız, sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 • Windows arama kutusuna “hizmetler” yazın.
 • Windows Ses’i seçin.
 • Hizmeti durdurun.
 • Hizmeti yeniden başlatın.

Movie Maker’da Nasıl Özel Ayar Yapabilirim?

Bir ankete göre, birçok kullanıcının videoyu daha spesifik seçenekler kullanarak yayınlamak istediğini görüyoruz. Ancak çoğu, kullanmak için kendilerine ait özel bir ayarı nasıl oluşturacaklarını bilmiyorlar. Şimdi, Windows Movie Maker’da bir videoyu düzenledikten sonra, videoyu belirli cihazlarda oynatmak üzere optimize etmek için aşağıdaki 8 adımı deneyebilirsiniz.

Adım 1. Pencerenin sol üst köşesinde bulunan Dosya düğmesine tıklayın.

 Adım 2 . Filmi kaydet düğmesine tıklayın.

Adım 3. Alt dosyayı aşağı kaydırın ve ardından alt dosyanın en sonundaki Özel ayar oluştur seçeneğine tıklayın.

Adım 4. Ayarın açılır listesine tıklayın ve sıfırdan başlamak için “<Yeni>”yi seçin veya düzenlemek istediğiniz listedeki mevcut ayarlardan herhangi birini seçin.

Adım 5. Sağlanan Ad metin alanına adı yazın.

Adım 6. Video yüksekliğini ve genişliğini, bit hızını ve kare hızı hızını ayarlayın.

Adım 7. Ses formatı açılır listesinden istediğiniz ses ayarlarını seçin. Bit hızı (kbps) ne kadar yüksek olursa kalite o kadar iyi olur, ancak bu aynı zamanda daha büyük dosya boyutu anlamına gelir.

Adım 8. Tahmini dosya boyutunu kontrol edin ve ardından bunları saklamak için Kaydet düğmesine tıklayın.

Ayarlarda herhangi bir değişiklik yaptığınızda, pencerenin altında tahmini bir dosya boyutu görüntülenir.


Sonuç olarak

Görmek! Ücretsiz Windows Movie Maker, filmleri kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmamız için en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımıdır.

Windows 10’da ücretsiz Movie Maker yazılımının nasıl indirileceği ve kullanılacağı hakkında herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, aşağıya yorum bırakmaktan veya doğrudan support@minitool.com aracılığıyla bize e-posta göndermekten çekinmeyin. En kısa sürede çözeceğiz.

Leave a Reply