Windows Medya Oynatıcı

Windows kullanıcıları için ücretsiz bir medya oynatıcı

Windows Media Player (WMP), video ve ses dosyalarını oynatmanıza izin veren popüler bir multimedya yazılımıdır. Çoğu Windows bilgisayarında medya oynatıcı önceden yüklenmiştir, böylece kullanıcılar bilgisayarlarını başlattıkları anda müzik dinlemeye ve film oynatmaya başlayabilirler. Son birkaç yılda, Windows Media Player indirmesi, onu iyi bir multimedya oynatıcı olarak yeniden değerlendirmeye alan çeşitli güncellemeler aldı.

Windows Media Player hala çalışıyor mu?

Windows Media Player o kadar uzun süredir var ki çoğu insanın uygulamanın hala çalışıp çalışmadığı konusunda kafası karışıyor. Ancak, uygulama hala mükemmel durumda ve çoğu Windows işletim sistemiyle entegre olarak geliyor. Önceden yüklenmiş WMP’niz yoksa, programı fazla uğraşmadan kolayca indirebilir ve kurabilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, çeşitli dosya biçimlerinde bulunan şarkı ve filmleri oynatmak için oynatıcıyı kullanabilirsiniz.

Arayüzden ne bekleyebilirsiniz?

Piyasada çok sayıda multimedya oynatıcı bulunduğundan, Microsoft çeşitli yeni özellikler sunarak ayak uydurmaya çalışıyor. Windows Media Player güncellemesini tamamladığınızda klasik arayüzün temasını tercihinize göre mavi veya siyah olarak değiştirebileceksiniz.

Buna ek olarak, uygulama Şimdi Yürütülüyor, Kitaplık, Kopyala ve Yaz gibi seçeneklerle büyük tanıdık simgelere sahiptir. Ayrıca çeşitli öğreticiler ve bilgiler içeren bir Kılavuz seçeneğine de sahiptir. Windows Media Player’ı kullanırken, yerel bir klasörde bulunan özelleştirilmiş bir müzik çalma listesi de oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken, farklı dosyaları arayüze sürükleyip bırakmak ve yıldız derecelendirmesi özelliği ile derecelendirmek.

Windows Media Player’ın özellikleri nelerdir?

Windows Media Player indirme işlemi bir süredir piyasada ve klasik işlevlerinden bazıları hala farklı sürümlerde mevcut. Kullanıcıların CD ve DVD yazmasına izin veren bir özellikten oluşur. Yardımı ile mükemmel müzik karışımları oluşturabilir ve bunları koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. CD veya DVD yazmak oldukça basittir, dosyaları Burn List bölümüne sürüklemeniz ve özelliği etkinleştirmeniz yeterlidir. Uygulama ayrıca çeşitli diğer parametrelerle birlikte dosya türünü ve bit hızını seçmenize olanak tanır.

Windows Media Player uygulamasının yardımıyla Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 bilgisayarınızdan çeşitli multimedya dosyalarının keyfini çıkarabilirsiniz. Aracın en son sürümü, oynatıcının içinden farklı çevrimiçi müzik akış platformlarına erişmenizi sağlayan yeni bir Müzik Hizmetleri simgesinden oluşur. Ayrıca, kolay arama seçenekleri ile kullanıcıların farklı dosyalar arasında gezinmesini sağlar.

Windows Media Player farklı dosya biçimlerini destekliyor mu?

Kullanıcıların Windows Media Player’dan uzaklaşmasının nedenlerinden biri, pek çok yeni dosya biçimini desteklememesiydi. Ancak, uygulama o zamandan beri güncellendi ve çeşitli dosya biçimlerini destekliyor. WMP ile MOV, Xvid, AVI veya DivX formatlarındaki dosyaları oynatabilirsiniz. Ayrıca WMV, WMA, AAC ve 3GP dosya formatlarını da destekler. En son Windows Media Player güncellemesi sayesinde artık bir dosyayı oynatmak için codec bileşenlerine ihtiyacınız yok.

Alternatifler var mı?

Son birkaç yılda Microsoft, Windows Media Player’da çıtayı yükseltmek için çok çalışıyor. Program aynı tanıdık arayüze sahip olsa da, yeni özellikler içeriyor. Ancak, bunlar diğer oyuncular tarafından sunulanlar kadar sağlam değil. Alternatiflere göz atmak isterseniz QuickTime, Kodi, SWF Player, 5K Player ve MKV Player gibi uygulamaları araştırmalısınız.

bizim almak

Windows Media Player erişilebilir, tanıdık ve popülerdir. Ancak program rakiplerinin yarısı kadar özellik sunmuyor. Uygulama ayrıca yalnızca sınırlı sayıda dosya biçimini destekler; bu, videoları sık sık çevrimdışı indirip oynatıyorsanız caydırıcıdır. Bununla birlikte, uygulamanın kullanımı çok basit ve teknolojiden pek anlamayan kullanıcılar için harika bir seçenek olacak.

İndirmeli misin?

Evet. Windows Media Player, ses ve video dosyalarını oynatmanıza izin veren basit bir yardımcı program aracıdır. Uygulama çeşitli özellikler sunmasa da çökme veya donma da yapmıyor. Uygulama, temiz ve yeni başlayanlar için uygun bir arayüze sahiptir.

yüksekler

  • İndirmesi ve kullanması ücretsiz
  • Basit ve temiz bir arayüze sahiptir
  • Bir dizi dosya formatını destekler
  • Gelişmiş özellikler içerir

düşük

  • Yalnızca sınırlı işlevsellik sunar

Leave a Reply