Windows için Minecraft

yaratıcılığını mayın

Minecraft, oyun dünyasını paramparça eden bir sandbox video oyunudur. Sandbox oyunları, yerleşik bir hedefe ulaşmak için oyuncunun yaratıcılığını kullanma etrafında döner. Bu oyun sadece uyarmaz, dikkati dağıtmaz veya eğlendirmez. Minecraft, en basit yapı taşlarıyla inşa edilmiş bir macera ve sonsuz yaratım madenidir.

İnşa edin, etrafı keşfedin ve hayatta kalmayı tamamen yeni bir seviyeye taşıyın

Oyun açısından Minecraft, tepeler kadar eskidir. On yıllık video oyunlarının çoğu raflarda toz topluyor, ancak Minecraft her zamanki gibi popüler. Bu tüm zamanların klasik video oyunu size basit bir evden tüm dünyaya kadar her şeyi inşa etmeniz için araçlar sunar. Minecraft, birden fazla mod ile düşünüre ve dövüşçüye hitap ediyor.

Karmaşık kreasyonlar için basit bloklar

Minecraft, verilen ortamda hayatta kalmak için sağlanan çeşitli araçları kullanmanız gereken bir hayatta kalma oyunudur. Hayatta kalmanız sadece çevrenizdeki ortama bağlı değildir, oyuncular oyundaki yırtıcılara hazırlıklı olmalıdır.

Maceracılar yaratıcı modu seçebilir ve sınırsız yaratıcı kaynaklarla sonsuz dünyaları keşfedebilir. Survivor modu içerideki savaşçı içindir: silahlar, zırhlar oluşturun ve düşmanlarınızla savaşın.

Minecraft ilk olarak PC platformu için piyasaya sürüldü. Oyun camiasını bir göktaşı gibi vurdu. PC versiyonu hala birçok kişi tarafından oynanmakta ve sevilmektedir, birçok kullanıcı oyunlarını canlı yayınlamayı tercih etmektedir. Minecraft oyunları YouTube, Twitch, Mixer ve diğerleri gibi platformlarda yayınlanır. İletişimsel oyun içinde etkileşime giren Minecraft’ın mega toplulukları, oyunun mirasının ve sevgisinin kanıtıdır.

Minecraft’ın en son sürümü, mobil cihazlarda veya Windows 10’da oynamanıza izin verir. Çok oyunculu sürümü seçebilir ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde on arkadaşa kadar oynayabilirsiniz. Bir çevrimiçi Xbox Hesabı aracılığıyla bir Minecraft mashup için en fazla dört oyuncu birleşebilir.

Bu programı nerede çalıştırabilirsiniz?

Bu yazılım yalnızca Windows ile uyumludur (tüm 32-bit ve 64-bit sürümleri). Benzer bir araç Android kullanıcıları için de mevcuttur, ancak bunu tamamen farklı bir program olarak ele almak akıllıca olacaktır. Bu tür farklı işletim sistemleri, yazılımın kendisinin farklı şekilde yazılmasını ve tasarlanmasını gerektirecektir.

Teknoloji meraklısı, oyunlarını eklentilerle değiştirebilir ve son derece özelleştirilmiş bir deneyim yaratmak için veriye dayalı davranışları harekete geçirebilir. Minecraft’ın oynanışı, oyun endüstrisindeki birçok hayatta kalma oyununu yansıtır. Ancak bu program sunduğu çok perspektifli modlarda benzersizdir: birinci şahıs ve üçüncü şahıs bakış açısı.
Oyuna katıldığınızda rastgele bir yerde ve garip bir adada doğacaksınız. Minecraft’taki harita sonsuz bir şekilde genişliyor. Minecraft’ı hayatınız boyunca oynayabilir, kendi evinizi inşa edebilir ve gelecekteki çabalarınız için araçlar, gereçler ve diğer kaynakları toplayabilirsiniz. Ayrıca çiftçilikte şansınızı deneyebilir ve farklı türde ürünler yetiştirebilir veya koyun, inek, domuz ve tavuk gibi hayvanlar yetiştirebilirsiniz.

Minecraft, tarımsal, mimari ve aynı zamanda maceracı unsurlara sahiptir. Tehlike ve heyecan arayan oyuncular, ateş, tehlike ve ölümle dolu bir yeraltı dünyası olan Nether’ı sevecekler.

Overworld denilen başka bir boyut var. Overworld, oyuncular tarafından oyunun sonlandırılması için ana boss olan Ender Dragon’u öldürdüklerinde en son görevde kullanılır. Oyuncular, Nether’deki Mafioso yöneticilerinden biri olan Wither Boss’a karşı oynuyorlar.

Görsel olarak yaratıcı için sonsuz projelerin Minecraft’ı

Mevcut malzemeleri kullanarak Minecraft’ta kelimenin tam anlamıyla her şeyi inşa edebilirsiniz. Minecraft’ın asla bitmemesinin ana nedeni budur. Ahşap, taş, kum, yün ve diğerleri gibi kaynakları kullanabilirsiniz. Ayrıca yataklar, zırh takımları, kılıçlar, trident, oklar, fırınlar, yiyecekler ve daha fazlası gibi öğeleri üretmenizi sağlayan bir işçilik özelliği de vardır.

Oyunlarda da birçok kaynak var. Sarf malzemelerinin ve araçların çoğu, gelecekte hayatta kalmak için oyunda çeşitli şeyler yapmak ve inşa etmek için kullanılabilecek gerçek hayattaki öğeleri kopyalar. Oyuncular, günümüze kadar erken insanın hayatta kalma araçlarına sanal olarak taşınır. Kaynakları için demir, ahşap, taş, kum, yün, mal, elmas, zümrüt, bambu, patates, buğday ve daha fazlası gibi malzemelere güvenmeleri gerekir.

Minecraft Çeteleri

Daha önce de belirtildiği gibi, Minecraft her zaman korkaklar için değildir. Oyuncular, oyunlarında tehlike ve şiddetin sesini artırabilir. Oyunda aktif ve pasif moblarınız var. Minecraft çetelerinden bazıları gerçek hayattan esinlenmiştir.

Aktif çeteler esasen düşmanlarınızdır. Bu özellikler oyuna karmaşıklık ve entrika katar. Minecraft’taki Mob’lardan bazıları:

 • Zombiler: Minecraft’ta çok sayıda zombi var. Zombiler de normal zombiler, suda bulunan boğulmuş zombiler, sürüngenler (canlı dinamitler) gibi çeşitli türlerdedir. Hatta zombi köylüler de var.
 • Nether’de bulunan Blaze ve Fireballs.
 • Ghost ayrıca Nether ve ateş toplarında da bulunur. Havada yüzmeye devam ediyor.
 • Yağmacılar temelde Köylülerin düşmanlarıdır. Büyü ve farklı araçlar kullanarak oyuncuya saldırırlar.
 • Enderman ışık hızında hareket eder ve saniyeler içinde öldürebilir.
 • İskeletler, oyunculara saldırmak için ok ve yay kullanır.

Büyülü ve fantastik Minecraft

Minecraft ayrıca sihir kullanımını da içerir. Zırhınızı ve silahlarınızı büyülemek için sihir de kullanabilirsiniz. Büyü ayrıca size zarar vermek için onu kullanan kötü Yağmacılar tarafından da kullanılır.

Su altında nefes alma, ateşe dayanıklılık, tamir etme, kırılmama ve gece görüşü gibi farklı güçler kazanmak için büyü kullanabilirsiniz.

Hayal gücünüze kadar uzanan oyun

Minecraft son teknoloji grafiklere sahip olmayabilir, ancak bu kasıtlıdır. Bu grafikler iyi bir oyun için mükemmel şekilde uygundur. Piksel efekti, Minecraft’ın temelinden gelir: birçok küçük kare.

Minecraft aslında bir kareler dünyasıdır – gelecekteki imparatorluğunuz için mükemmel yapı taşları. Fortnite’ın destansı savaşlarına veya grafiklerine ya da Grand Theft Auto V’in adrenalinine sahip olmayabilir.
Bununla birlikte, nihai hayatta kalma oyunu Minecraft, aklın sunabileceği kadar çok olasılığa sahiptir. Oyun ancak oyuncunun fikirleri tükendiğinde eskir. Her oyuncu için mutlaka oynanması gereken bir oyundur.

PROS

 • Sonsuz olasılıklar
 • çok oyunculu
 • Çevrimiçi topluluklar
 • Heyecan verici hayatta kalma modu

EKSİLERİ

 • Grafikler geliştirilebilir
 • Mac kullanıcıları için sınırlı kullanılabilirlik

Leave a Reply