Windows için Bennett Foddy ile Üstesinden Gelmek

Bu oyunu kısa sürede atlatamayacaksınız.

Bennett Fody’nin QWOP’sindeki 100 metre yarışını bitirmek için hüsrana uğradıysanız ve hala hareketlerinizi hesaplıyorsanız, belki de onun en tuhaf oyunu: Bennett Foddy ile Başa Çıkma ile bir nefes almanın ve şansınızı denemenin zamanı gelmiştir. Beklendiği gibi, oyunu nispeten kolay görünecek ve herkesin zevk alabileceği bir yan felsefe notu ile rahatlatıcı bir tırmanma oyunu gibi hissedecek şekilde geliştirdi. Oyunun amacı zirveye ulaşmak kadar basit olduğu için bu yarı doğru. Yakalayış? Söylemesi yapmaktan kolay.

Tırmanmaya başlamaya hazır mısınız?

Bu oyun, oyuncuların bir kez başladıklarında duramayacakları kadar sinir bozucu. Bazı insanlar oyunun adaletsiz ve absürt doğasıyla başa çıkamazlar.
Bennett Foddy ile Üstesinden Gelmek, cesaret ve sabır gerektiren popüler bir video oyun platformudur. Kurallar basit. Oyunu yenmek için dağın sonuna ulaşmanız yeterli. Dağların garip tasarımı göz önüne alındığında, kolay olmayacak. Jazzuo’nun B-Game klasiği Sexy Hiking’e bir övgü niteliğindeki bu harika oyun düzeni, birbiri üzerine yığılmış tuhaf, ancak tanıdık nesnelerden oluşuyor.

Haksız ve saçma

Gövdesi su dolu bir kazandan dışarı çıkan oyun karakteriniz Diogenes ile tanışın. Gerçek Diogenes, bir pazar yerinin ortasındaki büyük bir seramik testinin içi gibi, nerede uyuyacağına dair alışılmadık seçimleriyle ün kazanmış bir Yunan filozofuydu. Hareketlerini kontrol etmek ve dağ yamacına çıkmak için Yosemite çekicini sallamalısın. Herhangi bir küçük yanlış adım veya kötü vuruş, oyunun belirli bir noktasına veya en kötü ihtimalle en başından itibaren sert bir düşüş yaşamanıza neden olabilir. Eşzamanlı olarak, Foddy’nin mevcut durumunuz hakkında yorum yapan ve hatta cesaret verici sözler söyleyen sesini dinleyin. Oyunun adaletsiz, absürt doğasıyla akıl sağlığınız kurumaya başladığından, geri bildirim çok az rahat olabilir.

Gerçekten de karakteriniz ölemez (onu başlangıç ​​alanının solundaki göle düşürmediğiniz sürece). Kontrol noktası yok. Gerçekten de katı bir kural yok. Herkes için biraz bedava ve sadece o dağı aşacağınızı ummak. Bu oyun o kadar sinir bozucu bir şekilde bağımlılık yapıyor ki, oyuncular bir kez başladıklarında bırakamıyorlar. Deliliğin eğlenceyle ve saplantıyla buluşmasıdır.

Ne görüyorsan onu alıyorsun

Ne olursa olsun, oyunu kavramak kolaydır: kontrollerde iyiyseniz, oyunun bir sonraki aşamasına geçersiniz. Sadece karakterinizin iyi ve kötü özelliklerini anlayın ve çok yakında yolunuza devam edeceksiniz.

Kişisel bir dokunuşla bitirmek

Oyunu başarıyla bitirdikten sonra, bir açılır soru sekmesi görünecektir. Oyunu tek başınıza mı oynuyorsunuz yoksa çevrimiçi olarak mı oynuyorsunuz diye soracak. evet cevabı verirseniz, Foddy tarafından barındırılan gizli bir sohbet odasına gireceksiniz. Orada kişisel bir tebrik mesajı okuyacak ve hatta adamla hızlı bir sohbet etme şansına sahip olacaksınız. Dürüstçe hayır cevabını verenler için, maalesef odaya erişiminiz olmadan oyun menüsüne gireceksiniz. Bu konvoya sahip olmak konusunda hala kararlıysanız, baştan oynamaya hazır olun.

Bu programı nerede çalıştırabilirsiniz?

Bu oyun o kadar popülerdir ki masaüstünüzde veya cep telefonunuzda oynanabilir.

Daha iyi bir alternatif var mı?

Keşfedilmeyi bekleyen birçok platform video oyunu var. Aynı amaç ve kontrollere sahip daha rahat oyunlar buluyorsanız, Super Mario Bros gibi klasik bir oyunu deneyebilirsiniz. Tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak gösterilen Super Mario Bros, farklı seviyelerde çok daha fazla aşama sunuyor. zorluk ve daha eksiksiz bir hikaye. Hassas kontrolleri eleştirmenlerin övgüsünü kazandı.

Ancak, Baştan Geçme’nin mantıksız doğasına takılıyorsanız, Foddy’nin QWOP ve CLOP gibi diğer popüler oyunlarını deneyebilirsiniz, bunlar kıyaslandığında daha basit ama yine de her zamanki gibi sinir bozucu. Oyunun sıkı hayranları için, oyunun varlığı için ilham kaynağı olan Sexy Hiking’i deneyin.

bizim almak

Başlarken Kesinlikle türünün en iyilerinden biridir. Oyunun ahlaki dersi, oyun boyunca oldukça belirgindir: başarısızlık, düşüşünüzle değil, tekrar denemekteki isteksizliğinizle tanımlanır. Oyun tüm beklentileri kırıyor ve sizi dürüst bir deneyimle baş başa bırakıyor. Saçmalığı oyunu çekici hale getiriyor ve kasıtlı olarak adil olmayan doğası, oyuncuların çılgın takıntısını körüklüyor. Yine de dikkatli olun, çünkü birkaç kıkırdama alan şaka oyuncu için acı bir tat bırakabilir.

İndirmeli misin?

Sadece bir sabır ve kararlılık sınavına hazırsanız. Bu oyun sizi kesinlikle çıldırtacak ve bazen canınızı sıkabilir. Yine de oynamanın getirdiği adrenalin sizi tatlı bir başarıya götürecek. Sonuçta, en beğenilen manzara zirveden. Kazandıktan sonra bir daha asla oynamayacağınız bir oyuna biraz para harcamak istiyorsanız, şuna bir göz atın. Daha yerleşik ve karmaşık bir hikayesi olan oyunlarla daha çok ilgileniyorsanız, ne yazık ki başka bir oyun aramanız gerekecek.

yüksekler

  • Son derece eğlenceli
  • Kavraması kolay
  • İyi grafikler
  • komik anlatım

düşük

  • Karakterin hareketini kontrol etmek zor
  • Sık hatalar
  • Oyuncunun ilerlemesi kaydedilemiyor

Leave a Reply