Tencent Gaming Buddy (AKA Gameloop): PC’de PUBG Mobile oynamanın en iyi yolu

Tencent Gaming Buddy, Gameloop olarak yeniden adlandırıldı, ancak yine de PC’de PUBG Mobile oynamanın en iyi yolu.

Rakibi Fortnite’ı gelir açısından yakalamanın hala bir yolu olmasına rağmen, PUBG Mobile, mobil oyun tacı için gerçek bir rakip olduğunu ortaya koyuyor. 2018’in ilk yarısında en çok indirilen oyun oldu ve resmi PUBG Mobile emülatörü Tencent Gaming Buddy sayesinde oyuncular savaşa PC’de devam edebiliyor.

PUBG Mobile, esasen orijinal PC oyununun mobil bir versiyonu olduğu için bu kafa karıştırıcı görünebilir. Ancak, PUBG ve PUBG Mobile arasında iki oyunu benzersiz kılan bir takım farklılıklar vardır.

En belirgin fark fiyattır. PUBG Mobile ücretsizdir ve dünyadaki çoğu oyuncu için en büyük giriş engelini kaldırır. Yakalama, standart altı dokunmatik ekran kontrollerine katlanmak zorunda olmanızdır. Ancak Gameloop (eski adıyla Tencent Gaming Buddy) ile her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz.

Dünyadaki 700 milyon PUBG Mobile oyuncusundan biriyseniz ve piyasadaki en iyi PUBG Mobile emülatörünü arıyorsanız, başka yere bakmayın. Gameloop, PC’de PUBG Mobile oynamanın en iyi yoludur.

Editörün notu: Tencent Gaming Buddy, bu makale yayınlandığından beri Gameloop olarak yeniden adlandırıldı, ancak aşağıdaki metinde orijinal isme referanslar bıraktık.

Tencent Oyun Arkadaşı (AKA Gameloop) nedir?

Tencent Gaming Buddy (Tencent Gaming Assistant veya Gameloop olarak da bilinir), Tencent tarafından geliştirilen bir Android emülatörüdür. PUBG Mobile, Mobile Legends, Auto Chess ve daha fazlası dahil olmak üzere en popüler mobil oyunlardan bazılarını oynamak için tasarlanmıştır.

Ayrıca Tencent ve Huya arasında bir ortaklık olarak oluşturulan bir oyun akışı platformu olan Nimo TV ile yerel entegrasyona sahiptir. Huya, kısmen Tencent’e ait olan Douya’nın arkasında, Çin’deki en büyük video oyunu akış platformlarından biridir.


Gameloop nasıl kurulur (eski adıyla Tencent Gaming Buddy)

Pek çok PC Android emülatörünün aksine, Gameloop (eski adıyla Tencent Gaming Buddy) her şeyden önce PUBG Mobile’ı taklit etmek için tasarlanmıştır. Bu, yalnızca oyun için optimize edilmediği, aynı zamanda kurulumunun da çok kolay olduğu anlamına gelir.

Ayrıca okuyun: PUBG Mobile ipuçları ve püf noktaları: Nasıl hayatta kalınır ve bir savaş royası kazanılır

Tek yapmanız gereken resmi Gameloop web sitesini ziyaret etmek ve istemciyi indirmek. Uygulamayı yükledikten sonra, PC’nizde PUBG Mobile oynamak için ihtiyacınız olan dosyaları otomatik olarak indirmeye başlayacaktır.

Bu kadar. Hesap oluşturma yok, VPN yok, sadece indirin ve oynayın. Kolay.

Oyunlar sekmesinde Auto Chess veya AFK Arena gibi diğer oyunları yükleyebilirsiniz. Ancak arkadaşlar özelliğinden yararlanmak için bir hesap oluşturmanız gerekir.

Gameloop ile ilgili bir başka harika şey de PUBG Mobile sürümünüzü güncel tutmanın kolay olmasıdır. Genellikle yeni bir yama çıktıktan sonra öykünücünün de güncellenmesi bir günden az sürer. Kullanılabilir olduğunda, tek yapmanız gereken uygulamayı başlatmak ve sizden güncelleme yapmanızı isteyecektir.


Kontrol özelleştirme seçenekleri

Diğer mobil emülatörler gibi Tencent Gaming Buddy, PUBG Mobile için kontrol yerleşimini özelleştirmenize izin verir. Bu kontroller aynı zamanda bağlama duyarlıdır, bu nedenle aracı sürerken veya envanterinizi açarken kontrol şeması uyum sağlamak için değişir.


Pencereyi hızla gizleyen bir patron anahtarı ayarlama seçeneği bile var

ADS’yi değiştirmek için kısayol tuşunu basılı tutmak veya dokunmak gibi birkaç seçenek daha vardır. Uçlarda yaşamayı sevenler için bir patron anahtarı (pencereyi hızla gizlemek için) kurma yeteneği bile var.

Ekranın belirli bir bölümüne dokunmanız gereken anlar için, bir düğmeye dokunarak fareyi kilitleyebilir veya kilidini açabilirsiniz (varsayılan tildedir). Kontrollere tamamen alıştıktan sonra mini kısayol tuşu yerleşimini de gizleyebilir veya görüntüleyebilirsiniz.

Kontroller iyi çalışsa da, Tencent Gaming Buddy’nin PUBG’nin orijinal PC versiyonuna ayak uyduramadığı birkaç durum var. Bunlardan ilki, bazen tahmin edilemez şekilde tepki veren kaydırma tekerleğidir.

Diğeri, varsayılan olarak yıldırım hızına ayarlanan duyarlılıktır. Bir mobil oyun için mantıklı, ancak PC’de nişan almak neredeyse imkansız. Neyse ki, öykünücünün fare dpi’sini ayarlamak için ek bir seçeneği vardır ve PUBG Mobile uygulamasının kendisi, duyarlılığı ayarlamak için sağlam seçeneklere sahiptir.

Denetleyici kullanmayı tercih edenleriniz için Tencent Gaming Buddy size yardımcı oldu. Xbox için PUBG’ye benzer bir deneyim sağlamak için bir oyun kumandası kullanabilir ve kontrolleri özelleştirebilirsiniz.

Düşük kaliteli bilgisayarlarda PUBG oynayın

Yıllar önce piyasaya sürülmesine rağmen, PUBG’nin PC versiyonu hala optimizasyon sorunları yaşıyor. Bu, eski bilgisayarlara sahip oyuncuların oyunu oynamasını engeller.

Tencent Gaming Buddy çok daha erişilebilir, yani PUBG’yi düşük kaliteli bilgisayarlarda oynayabilirsiniz. Oyunu çalıştırmak için minimum gereksinimler, orijinal PUBG’den çok daha düşüktür. PUBG Mobile’ın bütçe telefonlarında da çalıştığı göz önüne alındığında, bu mantıklı. Ancak, öykünücü ile avuçlarınızda üçüncü derece yanıklar için endişelenmenize gerek kalmayacak.


Gameloop (eski adıyla Tencent Gaming Buddy) ile avuçlarınızda üçüncü derece yanıklar hakkında endişelenmenize gerek yok.

Daha güçlü makineleri olanlar için çözünürlük 720p, 1080p ve 2K arasında değiştirilebilir. Verilen, kare hızı 30 fps ile sınırlandırılmıştır (şimdilik), bu nedenle beklentilerinizi azaltın. Umarım, Tencent gelecekte daha yüksek kare hızı sınırları ekler.

Parlaklığı monitörünüzden bağımsız olarak ayarlamak ve pencereyi portre moduna döndürmek gibi birkaç seçenek daha var. PUBG Mobile için portre modu pek kullanışlı değil, ancak gelecekte Tencent Gaming Buddy’ye eklenebilecek diğer uygulamaların kullanımlarını hayal edebilirsiniz.


PUBG Mobile’ın platformlar arası oynama özelliği var mı?

Fortnite’ın ana çizim noktalarından biri, tamamen platformlar arası olmasıdır. PC, konsol ve mobil oyuncular, fare ve klavye oyuncularının rekabeti engellemesini önlemek için bariz sınırlarla birlikte oynayabilir.

Tencent Gaming Buddy, PUBG Mobile için benzer bir platformlar arası oyuna izin veriyor. PUBG Mobile, Android ve iOS arasında platformlar arası oynamaya zaten izin veriyor, ancak artık PC oyuncuları da harekete geçebilir.


Konsol oyuncuları için Tencent Gaming Buddy, denetleyici desteği sunar

Fortnite gibi, PUBG Mobile da eşleştirmeyi adil tutmak için emülatör oyuncularını mobil oyunculardan ayırır. Bir emülatör oyuncusu, bir mobil oyuncu ile kadrolar veya ikililer için sıraya girerse, diğer emülatör oyuncularıyla eşleştirilecektir. Arkadaşlarınızı davet etmeden önce bunu göz önünde bulundurun.

Hesabınızı bağladığınızda arkadaş listeniz Gameloop/Tencent Gaming Buddy’ye aktarıldığından arkadaş davet etmek kolaydır.

PC’de PUBG Mobile’a nasıl giriş yapılır

Tencent Gaming Buddy’de PUBG Mobile’a giriş yapmak kolaydır. Tek yapmanız gereken mobil oyununuzu bir Facebook veya Twitter hesabına bağlamak, ardından aynısını bilgisayarınızda yapmak. Bir hesabı ilk bağladığınızda, avatarınız sosyal profil resminize dönüşecektir (aşırı özgüveniniz varsa onu eski haline getirebilirsiniz).

Parola veya hesap güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, her zaman sahte bir hesap oluşturabilirsiniz. Twitter hesaplarının altı aylık hareketsizlikten sonra silinebileceğini ve bunun PUBG Mobil hesabınızı etkileyebileceğini unutmayın.

Royale Pass durumunuz ve ilerlemeniz PC ve mobil arasında paylaşılacak

Avatar dışında, oturum açmanın bir takım acil faydaları vardır. Her şeyden önce, seviyeniz ve kilidi açılmış kozmetikleriniz aktarılacak. Yukarıda belirtildiği gibi, arkadaş listeniz ve ekibiniz de transfer edilecek.

En önemlisi, Royale Pass durumunuz ve ilerlemeniz, hesapları bağladıktan sonra Tencent Gaming Buddy’ye yüklenecek ve kaydedilecektir. 0.6.0 yamasından sonra mermiyi ısırıp Royale Pass için ödeme yaptıysanız, bu bir zorunluluktur.

PUBG Mobile ve Gameloop (eski adıyla Tencent Gaming Buddy) arasındaki farklar

Esasen aynı oyun olmalarına rağmen, Tencent Gaming Buddy’deki PUBG Mobile, gerçek mobil deneyimden biraz farklıdır.

En büyük fark oyuncu kitlesidir. PUBG, emülatör oyuncularını otomatik olarak algıladığından, oyuncuları kullanan diğer fare ve klavye ile eşleştirileceksiniz. Bu oyuncuların çoğu sıradan oyuncuların bir adım üzerindedir, bu nedenle mobil eşleştirmeden daha yüksek bir beceri boşluğu bekleyin.

Tencent bununla savaşmaya çalışsa da, her iki sürüm de oyunları mahveden bilgisayar korsanlarından muzdarip

Bir başka talihsiz yan etki, bilgisayar korsanlarının yaygınlığıdır. Tencent, bilgisayar korsanlığıyla mücadele etmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor, ancak öykünücüde mobil sürümden daha fazla sayıda bilgisayar korsanı var gibi görünüyor. Her iki versiyonda da üst sıralarda bol olmadıklarından değil.

Bunun dışında çoğunlukla aynı. Hala çığlık atan çocuklar ve farklı diller konuşan insanlar bulacaksınız, ancak en azından şimdi bireysel oyuncuları susturma seçeneğiniz var.

Ayrıca her oyunda, muhtemelen Tencent Gaming Buddy’nin yerleşik patron anahtarıyla gemiyi terk etmek zorunda kaldıktan sonra, bağlantısı kesilmiş birçok oyuncu var. Sıralamalarda yükseldikçe bu sorun azalır.

PC’de PUBG Mobile oynamanın en iyi yolu

PC’nizde PUBG Mobile oynamanın bir yolunu arıyorsanız Gameloop (eski adıyla Tencent Gaming Buddy) tam size göre. PUBG Mobile oynamanıza izin veren bir dizi başka Android emülatörü var, ancak bunların hiçbiri Gameloop ile aynı harika PUBG performansını sunmuyor.

Tencent Gaming Buddy’yi denediniz mi? Uygulamada yeni olanlar için herhangi bir ipucu var mı? Yorumlarda bize bildirin!

Leave a Reply